STOPRO s.r.o. STOPRO spol. s r.o. | Architektura - Design - Inženýring


ČZU CEMS II

Nahrávám obsah…
Loading

generální projektant

hl. inženýr projektu: Ing.arch. Jakub Volka
generál. projektant: Stopro spol. s r.o.
investiční náklady: 180 mil. Kč
místo stavby: Praha 6 - Suchdol
objednatel: Česká zemědělská univerzita v Praze
realizace stavby: 02/2016-07/2017

Výstavbou Centra ekonomicko-manažerských studií II. (CEMS 2) je realizována druhá etapa plánované dostavby budovy Provozně-ekonomické fakulty ČZU (PEF). První etapa CEMS 1 byla dokončena v roce 2006.
 

Stavba druhé etapy rozšiřuje budovy PEF a CEMS 1 o další výukové a kancelářské prostory prodloužením spojovacího krčku CEMS 1 a výstavbou nové budovy rovnoběžné s původní stavbou z roku 1964. Fakulta tak byla rozšířena o 7 nových seminárních místností typu pro 30 osob, 2 posluchárny typu pro 60 osob, reprezentativní zasedací místnost pro 72 osob, multifunkční seminární místnost s mobilní příčkou 2x36 nebo 1x72 osob, 14 cvičeben pro 24 osob a dále kanceláře a kabinety pro pedagogy. V suterénu pak přibyly sklady, archivy a kolárna s umývárnou. Ve 2.NP vznikl nový bufet s posezením přisazený do odpočinkového prostoru.
 

Dostavba CEMS je navržena tak, aby doplnila realizaci I. etapy. Půdorysně připomíná návrh dokončené stavby písmeno H. Podlažnost objektů levé a pravé části navazuje na výšku stávající budovy PEF a je pětipodlažní s jedním suterénem a čtyřmi nadzemními podlažími, kromě křížení s atriovým traktem, kde je objekt pětipodlažní a je zde umístěno technické vybavení budovy. Komunikační hala je třípodlažní s jedním suterénem a dvěma nadzemními podlažími. Budova je řešena v duchu celého areálu - šedý skelet, parapety obkládané skleněnou mozaikou (v tomto případě červenou), okna šedá a hliníková elox. Další výrazná barva je použita pro slunolamy – modrá. Tím vzniká spolu s prostředím přírodní zeleně mnohobarevný objekt s mladým výrazem, který však zcela respektuje danosti prostředí a výraz původní budovy.
 

Společnost STOPRO zpracovala dokumentaci pro změnu stavby před dokončením, pro výběr dodavatele a pro provedení a prováděla autorský dozor.

 

Zastavěná plocha přístavbou: 1 720 m2
Obestavěný prostor přístavby: 24 006 m3
Celková hrubá podlažní plocha: 6 373 m2


 

zpět na seznam projektů.

  • ČZU CEMS II
  • ČZU CEMS II
  • ČZU CEMS II
  • ČZU CEMS II
  • ČZU CEMS II
  • ČZU CEMS II
  • ČZU CEMS II

© 2007-2020 STOPRO spol. s r.o. ■ Mapa stránekInformace o webuRSSCMS

Webdesign a hosting Nux s.r.o.